Współczesna medycyna zna wiele sposobów na odmłodzenie skóry bez ingerencji chirurgicznej. Ich działanie w dużej mierze opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów naprawczych w skórze, w szczególności produkcji kolagenu. Zabiegiem, który w sposób mało inwazyjny jest w stanie usunąć zmarszczki, przebarwienia oraz inne skutki starzenia się skóry, jest laserowe odmładzanie twarzy. Dowiedz się więcej na jego temat.

Czy można odmłodzić skórę twarzy w mało inwazyjny sposób?

Na kondycję skóry składa się wiele czynników. Dobrze nawilżona, odżywiona i regularnie oczyszczana dłużej prezentuje się młodo i promiennie. Jednak nadchodzi taki moment, że sama pielęgnacja nie wystarcza, a oznaki starzenia się skóry stają się coraz bardziej widoczne. Oczywiście nie da się cofnąć ani zatrzymać czasu, ale można nieco zredukować jego działanie. W tym celu można skorzystać z procedur chirurgicznych, które jednak są bardzo inwazyjne i wiele osób się ich po prostu obawia. 

Pewnego rodzaju alternatywę dla chirurgii plastycznej stanowią zabiegi medycyny estetycznej, z których skorzystamy np. w Klinice Miracki w Katowicach. Wykorzystują one mechanizmy, których celem jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w głębi skóry. Polegają one przede wszystkim na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny – głównych białek, wchodzących w skład skóry. Ich działanie nie jest jednak natychmiastowe. W przypadku większości nieinwazyjnych procedur, dla osiągnięcia optymalnych efektów, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Na efekty regeneracji skóry czeka się około 3 miesięcy.

Czym jest laserowe odmładzanie twarzy i na czym polega?

Laseroterapia to jeden z najpopularniejszych sposobów na niechirurgiczne odmłodzenie skóry. Do zabiegu tego służą różne rodzaje laserów. Jedne działają poprzez wprowadzanie uszkodzeń na całej grubości skóry (lasery ablacyjne), włącznie z naskórkiem. Te zabiegi wymagają dłuższej rekonwalescencji, ale zwykle wykonywane są w krótszych seriach. Inną grupę stanowią lasery nieablacyjne, które przenikają przez naskórek bez jego uszkadzania i docierają do głębokich warstw skóry, gdzie pobudzają produkcję kolagenu.

Jak działa laser na skórę twarzy? Urządzenie to wprowadza zmiany termiczne w skórze, których celem jest zainicjowanie procesów regeneracyjnych. Powstaje kontrolowany stan zapalny. Do uszkodzonej tkanki napływają komórki naprawcze, które zajmują się odbudową włókien kolagenowych i elastyny. W zależności od użytego lasera po zabiegu skóra może być przez krótszy lub dłuższy czas zaczerwieniona. Po ustąpieniu podrażnień zaczynają być widoczne pierwsze efekty. Optymalne odmłodzenie następuje dopiero po serii zaleconych przez specjalistę zabiegów.

Gdzie można umówić się na laserowe odmładzanie skóry?

Laserowe odmładzanie skóry oferowane jest obecnie zarówno przez salony kosmetyczne, jak i przez kliniki medycyny estetycznej. Jeśli zależy Ci na profesjonalizmie i maksymalnym bezpieczeństwie zabiegu, wybierz tę drugą opcję. Lasery medyczne powinny być obsługiwane przez odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych specjalistów. Zabieg powinien zostać poprzedzony konsultacją lekarską, której celem jest wykluczenie u Pacjenta przeciwwskazań. Nieumiejętnie wykonany zabieg laserowy może wyrządzić więcej złego niż dobrego, np. spowodować poparzenia skóry.

Szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej w swojej okolicy, w której wykonasz laserowe odmładzanie skóry? Skorzystaj z listy na stronie Find Beauty Expert.

Comments are closed.

zobacz Stolik pomocniczy na laptopa https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/