Dermabrazja laserowa to jeden z najbardziej intensywnych sposobów na odmłodzenie skóry przy pomocy lasera. Odpowiednio dobrany zabieg sprawi, że będziesz cieszyć się odświeżoną i odmłodzoną cerą przez długi czas. Wyjaśniamy, na czym polega dermabrazja laserem Dualis SP Fotona.

Czym jest dermabrazja laserowa?

Dermabrazję laserową wykonuje się przy pomocy laserów frakcyjnych, takich jak innowacyjne urządzenie Dualis SP Fotona. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, jest to jedna z metod laserowego odmładzania twarzy. Działanie zabiegu opiera się na usuwaniu zewnętrznych, niedoskonałych warstw skóry, co pobudza organizm do produkcji nowych komórek oraz do zwiększonego wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych. Celem dermabrazji laserowej jest odnowa i regeneracja skóry.

Dualis SP Fotona to innowacyjny laser do dermabrazji, który złuszcza naskórek, nie powodując głębokich zniszczeń i widocznych ran. Mikrouszkodzenia ograniczają się wyłącznie do obszaru ciała poddawanego kuracji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki frakcjonowania zabieg jest niezwykle precyzyjny i skuteczny.

Dermabrazja laserowa – efekty i przebieg zabiegu

Dermabrazja laserowa wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji z pacjentem. Zabieg wykonywany urządzeniem Dualis SP Fotona jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. W trakcie laseroterapii skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza, co wpływa na komfort pacjenta. Procedura trwa około 15-30 minut, w zależności od wielkości obszaru skóry, który poddawany jest leczeniu. Przez 2-3 dni można odczuwać pieczenie i swędzenie. W tym czasie cera może wydawać się odrobinę ciemniejsza, co jest przejściowym efektem wywołanym przez laser. Przez około 3 miesiące po laseroterapii należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując krem z filtrem powyżej SPF 30 oraz unikając zbyt długiej ekspozycji na słońce.

Głównym celem dermabrazji laserowej jest redukcja oznak starzenia się skóry: zmarszczek, przebarwień, poszerzonych naczynek, wiotkości. Pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze prowadzi do poprawy: napięcia, gęstości i kolorytu skóry. Zabieg sprawdza się również w przypadku leczenia blizn potrądzikowych i pooperacyjnych oraz rozstępów.

Już po 2-3 dniach od zastosowania lasera można zauważyć spektakularne rezultaty w postaci liftingu twarzy i wygładzenia cera. Dobroczynne działanie zabiegu intensyfikuje się w ciągu 2-3 miesięcy. Efekty dermabrazji laserowej są długotrwałe, ale pod warunkiem, że wykonamy zalecaną przez specjalistę serię zabiegów, czyli najczęściej około 3 sesje w czterotygodniowych odstępach pomiędzy każdą z nich.

Różnice między dermabrazją laserową a mechaniczną

Celem obu zabiegów jest wygładzenie skóry, odmłodzenie i usunięcie niedoskonałości. Podstawowa różnica tkwi w inwazyjności procedur. Laseroterapia jest metodą bezkrwawą, powodującą minimalne podrażnienia. Z kolei dermabrazja mechaniczna nierzadko powoduje krwawienie i silne podrażnienia, które wymagają nawet kilkutygodniowej rekonwalescencji. Poza tym laserowa dermabrazja umożliwia wykonanie skutecznego zabiegu także we wrażliwych miejscach, takich jak powieki czy grzbietowa część dłoni. Ze względu na wysoką inwazyjność zabieg mechanicznego złuszczania naskórka nie obejmuje delikatnych obszarów ciała.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ zobacz https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/