Turcja jest jednym z najcześciej wybieranych kierunków wakacyjnych przez naszych rodaków. Polaków przyciągają tamtejsze rajskie plaże, ekskluzywne ośrodki wczasowe, słynne imprezy, starożytne zabytki, a nadto – bogata kultura. Ponieważ Turcy żyją z turystyki, naród ten jest bardzo gościnny i otwarty, a jego przedstawiciele zachowują się w taki sposób, aby wczasowił chciał do ich ojczyzny jeszcze kiedyś powrócić. Wyjeżdżając do obcego kraju warto się jednak odpowiednio przygotować, a w szczególności – udać się do kantoru celem pozyskania waluty obowiązującej w tym kraju, do którego aktualnie zmierzamy.

Jaka waluta obowiązuje w Turcji?

Oficjalnym środkiem płatniczym Turcji jest lira turecka, oznaczana międzynarodowym symbolem TRY. Ponieważ Turcja jest popularnym celem wycieczkowym, liry znajdują się na wyposażeniu każdego większego kantoru. Podróżując do tego kraju warto mieć przy sobie odpowiednią ilość gotówki – karty płatnicze są tam bowiem przyjmowane w wielu miejscach, ale na ten moment – jeszcze nie wszędzie. Szczególnie w mniejszych miejscowościach bądź też na tradycyjnych straganach możemy mieć duży problem, by sfinalizować transakcję jedynie przy użyciu karty płatniczej. Z tego też powodu, dla własnego komfortu oraz uniknięcia ewentualnych sytuacji stresowych, warto wyposażyć się w liry tureckie w postaci fizycznej, nie jedynie jako wierzytelności na walutowym rachunku bankowym.

A co z walutami międzynarodowymi?

Bardzo wielu turystów, udając się do Turcji czy też do innych krajów regionu, bierze ze sobą dolary amerykańskie bądź euro, ufając że dzięki temu zapewni sobie bezpieczeństwo finansowe. Prawdą jest, że przy użyciu tych walut można płacić w niektórych miejscach w Turcji – szczególnie w miejscach turystycznych, gdzie dla wygody wczasowiczów zrobi się dosłownie wszystko. Należy mieć jednak zawsze na względzie, że lokalne przeliczniki kursów walut mogą nie być najbardziej korzystne dla kupującego i posługując się lokalną walutą, lirami tureckimi, zapłacimy najczęściej po prostu mniej. Podobnie jak w Polsce, kantory wymiany walut są w Turcji rozpowszechnione w dużych miastach, na lotniskach oraz w miejscach turystycznych.

Pilnuj swojego portfela!

Podróżując po Turcji warto mieć z tyłu głowy myśl, iż zawsze tam, gdzie jest wielu turystów i spore tłumy, znajdzie sie też rzesza czekających na okazje kieszonkowców. Wobec tego, podczas wakacji pilnuj bardzo dokładnie swojego dobytku. Z racji bezpieczeństwa nie powinno się także nosić całej gotówki w jednym miejscu – część winna być w portfelu, reszta natomiast – zostać w walizce, bezpiecznie schowana w hotelu.

Comments are closed.

zobacz wiecje https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ Stolik pomocniczy na laptopa