W przypadku chęci uzyskania odszkodowania za utracone korzyści, na poszkodowanym spoczywa kilka obowiązków. Musi on wykazać, że w danym czasie, mógłby osiągnąć zysk. Nie stało się tak, gdyż w wyniku poszkodowania, nie mógł tego zrobić.

Na szczęście na poszkodowanym nie spoczywa obowiązek udowodnienia, że gdyby nie zaistniała szkoda, to zysk na pewno zostałby osiągnięty. Poszkodowany musi jedynie wykazać, że korzyść jest jak najbardziej realna. Że w jego ocenie i w ocenie przedstawionych dokumentów, w danym okresie mógł osiągnąć takie a nie inne korzyści majątkowe. Że gdyby nie stał się osobą poszkodowaną w wyniku danego działania, osiągnięcie zysku w tych ramach czasowych, było jak najbardziej realne. Miał np. podpisane umowy, które gwarantowały mu dochód w przypadku prawidłowego ich wykonania. Z powodu tego, że został poszkodowany, nie mógł wypełnić zobowiązań zawartych w umowach.

Jak dowieść wysokości utraconego zysku?

Aby dowieść wysokości utraconego, w wyniku np. wypadku, zysku, można skorzystać z wielu rodzajów środków dowodowych. Najlepiej jest powierzyć całą sprawę dochodzenia odszkodowania za utracone korzyści prawnikowi, albo specjalistycznej firmie. Wtedy nie będzie trzeba samodzielnie zmagać się, z biurokracją i zastanawiać, jakie dokumenty powinny być złożone i w jakiej formie. Korzystając z usług profesjonalistów, bez większego problemu można szybko złożyć wymagane dokumenty.

Jeżeli jednak chcemy samodzielnie dowodzić wysokości utraconego zysku, powinniśmy zrobić to np. z pomocą księgowych swojej firmy. Wykazać, że dochód przed popełnionym czynem był wyższy niż po jego wystąpieniu. Można przedstawić też listy intencyjne, umowy, które nie zostały zrealizowane w wyniku doznanej szkody.

Należy też pamiętać, że dochodząc odszkodowania musimy wykazać, że wystąpił związek przyczynowo skutkowy. W wyniku, którego dany czyn sprawił, że nie byliśmy w stanie odnieść korzyści majątkowych. Związek ten będzie oceniany przez sąd, dlatego najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. To gwarancja szybszej i prostszej drogi do uzyskania odszkodowania za utracone korzyści. Jak już wspomniano, fachowa pomoc prawna, pozwala na uniknięcie wszelkiego rodzaju kruczków i błędów, jakie można popełnić.

Comments are closed.

zobacz live url live url