Podstawy drogowe są elementem niezbędnym podczas przeprowadzania remontów dróg. Okazuje się jednak, że ich wykorzystanie jest znacznie szersze. Jak tworzone są nowoczesne podstawy drogowe? Co warto o nich wiedzieć? Czy podstawy drogowe są odporne na zmienne warunki atmosferyczne?

Remonty dróg – prace wymagające przygotowania

Podstawy drogowe kojarzone są przede wszystkim z remontami dróg. Podczas planowania remontów, konieczne jest określenie, czy dany odcinek jezdni ma być całkowicie zamknięty, czy możliwe stanie się wyznaczenie alternatywnego pasa ruchu czy ruchu naprzemiennego. Zachowanie ruchu na danym odcinku wymaga odpowiedniego oznaczenia, jak również zastosowania znaków drogowych. Alternatywny pas ruchu może być poprowdzony pasem awaryjnym, możliwe jest również stworzenie zwężeń, po których kierowcy będą poruszać się z odpowiednio zmniejszoną prędkością. Aby stworzyć takie tory jazdy, konieczne jest wykorzystanie zarówno znaków poziomych, jak i pionowych. W przypadku znaków poziomych są to najczęściej żółte linie na jezdni, wyznaczające tor jazdy. Kierujący muszą się również stosować do znaków pionowych, które wykonawca remontu może ustawić w dowolnym miejscu. Jest to możliwe właśnie dzięki podstawom drogowym.

Podstawa drogowa – prosty sposób na osadzenie znaków drogowych

Podstawy drogowe są niezbędne do opracowania zwężeń, objazdów czy wyłączenia powierzchni z ruchu. Jedną z najchętniej wybieranych jest podstawa drogowa Nicrobase. Podstawy te tworzone są z przetworzonego tworzywa PVC, które odznacza się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci. Dzięki recyklingowi dodatkowo chronione jest środowisko naturalne.

Jak projektowane są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe Nicrobase projektowane są tak, by móc łączyć je modułowo. Oznacza to, że bez pomocy złączek czy klejów podstawy mogą być łączone ze sobą, tworząc szeroką, stabilną podstawę. Takie podstawy wykorzystywane są m.in. do podpierania dużych tablic informacyjnych. Podstawy Nicrobase posiadają również uniwersalne otwory montażowe, co pozwala na osadzanie na nich dowolnych tablic, znaków, ale też ogrodzeń czy słupków ostrzegawczych. Podstawy te dostępne są w dwóch wariantach: 20 i 30 kg. Warto również dodać, że podstawy te są zabezpieczone przed niskimi i wysokimi temperaturami, jak również przed przypadkowym najechaniem samochodu.

 

Comments are closed.

zobacz live url https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/