Jazda konna daje ogromną satysfakcję. Przy czym, jeżeli ktoś ma zamiar traktować tę dyscyplinę sportu jak najbardziej poważnie, to musi się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Potrzebna będzie niezbędna garderoba oraz odpowiednie buty do jazdy konnej.

Szeroki asortyment sportowy

Można by powiedzieć, że do jazdy konnej wystarczą zwykłe jeansy, a najlepiej to spodnie dresowe, które to zapewniają kompletną swobodę ruchów. Jeżeli ktoś na konie chodzi od czasu do czasu, to tak będzie. Przy czym, jeżeli ktoś ma zamiar jeździć min. jeden raz w tygodniu, to powinien zainwestować w odpowiednie spodnie, których celem zapewnienie jest jeszcze większej swobody ruchów. Mowa tutaj o bryczesach – spodniach do jazdy konnej, które to nie posiadają żadnych ciasnych szwów po wewnętrznej stronie nogi, a do tego mają wysoki stan, zakrywając plecy jeźdźca. Tego rodzaju spodnie można otrzymać w specjalnych sklepach sportowych z szerokim asortymentem.

Bryczesy HKM z ulepszeniem

Wiele osób poleca bryczesy HKM, które to posiadają dodatkowe ulepszenie w postaci nowoczesnego, kolanowego leju silikonowego. Jego zadaniem jest podniesienie przyczepności w siodle. Efekt? Bardziej stabilna i pewniejsza jazda. Osoby trenujące jazdę konną na pewno zauważą ten istotny element. Trzeba również zauważyć, że są to spodnie wytrzymałe i bardzo solidne, dzięki czemu wytrzymają z jeźdźcem o wiele dłużej. Wyprodukowane zostały one z połączenia bawełny, elastanu i nylonu. Z takimi spodniami, jazda konna będzie sprawiała ogromną satysfakcję. 

Comments are closed.