Nowoczesna doniczka nie tylko będzie stanowiła wyjątkową dekorację pomieszczenia, ale także przede wszystkim – zadba o kondycję i zdrowie kwiatów. A okazałe i zadbane rośliny mogą stanowić punkt centralny każdego wnętrza, w którym staną. Połączenie dobrze dobranych doniczek i pielęgnacji sprawi, że kwiaty doniczkowe ożyją.

Nowoczesna doniczka – jak dobrać ją do wnętrza?

Zasady urządzania pomieszczeń mówią jasno – każdy element wystroju wnętrza musi pasować do pozostałych i tworzyć z nimi spójną i harmonijną kompozycję. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o doniczki.

W nowoczesnych, prostych wnętrzach świetnie sprawdzą się doniczki wykonane z betonu, tworzyw sztucznych bądź też metalu. Podkreślą one surowy i nowoczesny charakter wnętrza, dodając mu wyrazu.

Z kolei we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym świetnie sprawdzą się doniczki gliniane oraz wykonane z naturalnych materiałów, takich jak sznurek bądź plecionka. Wnętrza utrzymane zgodnie z nurtem śródziemnomorskim fantastycznie udekorują donice i pojemniki z terakoty.

Nowoczesna doniczka może być zupełnie nieoczywista i zaskakująca. Ciekawym wyborem są błyszczące, lakierowane donice w zdecydowanym, przyciągającym oko kolorze. Mogą one skupiać na sobie całą uwagę, a szczególnie doskonale sprawdzą się w modernistycznych, surowych wnętrzach.

Nowoczesna doniczka w trosce o kondycję roślin

W sprzedaży dostępne są aktualnie nowoczesne doniczki z systemem nawadniającym, które są ratunkiem dla osób zapominających o regularnym podlewaniu kwiatów. Wystarczy raz na jakiś czas uzupełnić wodę w zbiorniku doniczki, a ona samodzielnie odmierzy potrzebną roślinie dawkę.

Oczywiście, nie wolno zapominać o tym, że nowoczesna doniczka powinna mieć odpowiednią wielkość. Mniejsze rośliny nie potrzebują dużych donic, z kolei te o rozrośniętym systemie korzeniowym wymagają odpowiednio szerokich i wysokich pojemników. W przeciwnym razie – mogą usychać i ginąć.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że równie ważny jest materiał, z jakiego wykonana została donica. Przykładowo kaktusy lubią doniczki wykonane z ceramiki bądź porcelany. W przypadku storczyków najlepsze będą w szklane bądź plastikowe doniczki, przez które widoczny będzie system korzeniowy roślin.

Podsumowując, nowoczesna doniczka nie tylko powinna zachwycać swoim wyglądem i stanowić dekorację pomieszczenia, ale także, przede wszystkim, dbać o kondycję i zdrowie rośliny w odpowiedni sposób.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Lampy i oświetlenie domu.

Comments are closed.