Każda osoba zaczynająca swoją przygodę z jeździectwem powinna skompletować strój. W tym celu warto odwiedzić profesjonalny sklep jeździecki i skorzystać z pomocy doświadczonych sprzedawców. W jakie elementy stroju należy zainwestować już na początku swojej sportowej drogi? Sprawdź!

Odwiedzamy sklep jeździecki w poszukiwaniu kasku

Pamiętaj o tym, że jazda konna jest pięknym, ale również niebezpiecznym sportem. Każda osoba dosiadająca konia powinna mieć na sobie kask chroniący głowę podczas ewentualnego upadku czy bliższego kontaktu z gałęziami. To właśnie starannie dopasowany, solidny kask jest najważniejszym elementem stroju każdego jeźdźca. Kaski dobrych firm są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Do ich produkcji używa się zazwyczaj poliwęglanu. Skorupy od środka wyłożone są miękką, wymienną gąbką zwiększającą amortyzację i wchłaniającą pot. Ważnym elementem nowoczesnego kasku jest system wentylacji zapewniający komfort nawet w gorące dni. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach (S-L). Pokrętła regulacyjne umożliwiają ich idealne dopasowanie.

Zanim kupisz konkretny model sprawdź, czy posiada on certyfikaty potwierdzające jego jakość. Dobre salony sportowe, takie jak sklep jeździecki Equishop, oferują wyłącznie atestowane kaski spełniające rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Wygodny strój dla większej swobody ruchów

Aby nauka jazdy była komfortowa, warto zainwestować w strój, który nie będzie krępował ruchów. Do podstawowego zestawu zaliczamy bryczesy (miękkie, elastyczne spodnie pozbawione szwów po wewnętrznej stronie) z częściowym lub pełnym lejem oraz sztyblety – wsuwane buty na płaskim obcasie.

Comments are closed.

zobacz wiecje Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy-na-motocykl/