Kupując samochodów nowy czy używany koniecznie musimy pamiętać o kilku istotnych aspektach: badaniu technicznym, zarejestrowaniu samochodu, zdobyciu tablic rejestracyjnych. Nie mniej ważnym zadaniem jest wykupienie obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej OC. Czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Gdzie możemy je kupić? Ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC – dlaczego jest tak ważne?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to polisa, która wymagana jest w przypadku własnego pojazdu. Polisa taka pozwala na pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez nas na drodze – może być to kolizja drogowa z uszkodzeniem innego samochodu, ale też leczenie rannych w szpitalach. Ubezpieczenie OC kupujemy w zakładach ubezpieczeniowych – polisa taka ma ważność jednego roku i konieczne jest zachowanie jej ciągłości. Oznacza to, że kolejna polisa powinna być zakupiona tuż przed końcem aktualnie wykorzystywanej. 

Czy ubezpieczenie samochodu jest drogie? W przypadku polisy OC nie ma jednej, stałej ceny. Wysokość składki wynika z wielu zmiennych. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę nasz wiek, jak również nasze doświadczenie jako kierowców, zgromadzone zniżki, markę i wiek samochodu, rodzaj silnika. Wyższa kwota OC wynika zazwyczaj z młodego wieku kierowcy. Kierowcy z kilkuletnim stażem mogą liczyć na zniżki. 

Czy poza OC możemy dodatkowo ubezpieczyć nasz samochód?

Okazuje się, że tak – ubezpieczyciele oferują nam polisy nieobowiązkowe, które mogą być dodatkową ochroną dla naszego mienia. Jedną z takich polis jest ubezpieczenie autocasco, które pozwala na odzyskanie pieniędzy po uszkodzeniu, zniszczeniu czy kradzieży samochodu. Zakres ubezpieczenia OC jest szeroki i pozwala na dopasowanie konkretnych jego parametrów do naszych potrzeb. Dzięki OC opłacimy np. blacharza czy odzyskamy część wartości samochodu po jego kradzieży. 

Comments are closed.

zobacz https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/