Wybierając się w zagraniczną podróż zawsze warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Tak naprawdę nie ma znaczenia na jak długo wyjeżdżamy i czy jest to bardzo odległa podróż czy bliższa – zabezpieczyć się trzeba zawsze. A oc w sytuacji, gdy jeździmy często?

Ubezpieczenie na jedną podróż czy cały pakiet?

Jeśli na zagraniczny urlop wyjeżdżamy raz do roku, to sprawa w zasadzie jest jasna. Wybieramy wariant pod konkretne miejsce. Tu sprawa nie jest skomplikowana – wskazujemy gdzie jedziemy, jakiego typu aktywności planujemy podejmować i bardzo szybko i sprawnie możemy wybrać dopasowany wariant. Jednak co w sytuacji, gdy podróży zagranicznych planujemy więcej? I gdy aktywności dość mocno się od siebie różnią? Bo np. latem planujemy relaks na ciepłej, słonecznej plaży, natomiast zimę narty lub snowboard? Zagrożenia są zdecydowanie inne. W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się roczne ubezpieczenia turystyczne, które zapewniają szeroką ochronę przez cały rok.

Ubezpieczenie turystyczne na rok

Największą zaletą takiego rozwiązania jest długi czas ochrony. Ubezpieczenie turystyczne podpisywane jest na okres aż 12 miesięcy. W tym czasie możemy podróżować dowolną ilość razy, ale uwaga – jest to oferta, z której skorzystać można tylko u wybranych ubezpieczycieli. Nie jest to standardowe rozwiązanie. Ponadto firmy mogą stosować w umowach pewne ograniczenia i wyłączenia – np. zaznaczyć, gdzie dana polisa nie będzie obowiązywała czy określać maksymalny czas jednego wyjazdu. Dlatego zanim podpiszesz – sprawdź dokładnie, na co się decydujesz.

Comments are closed.

Industrialny bukowy stolik nocny z półką https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/