Każda kobieta chce wyglądać pięknie i dba o wygląd. Schludnie pomalowane paznokcie prezentują się bardzo okazale, a wykonanie profesjonalnego manicure nie jest trudne. Oczywiście najprostszą metodą jest wybranie się do salonu kosmetycznego, ale hybrydowe paznokcie można zrobić także samodzielnie w domu.

Manicure hybrydowy – czy warto?

Jedną z powszechniej stosowanych metod zdobienia paznokci jest metoda hybrydowa. W większości salonów urody można zapisać się na taki zabieg, a także jest to dość prosty sposób na manicure wykonany w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne produkty i nabyć trochę wprawy.

Dużym atutem metody hybrydowej zdobienia paznokci jest trwałość. Manicure wykonuje się dość szybko, a efekty utrzymują się długo. Lakier na paznokciach nie odpryskuje i jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia czy zadrapania. Cena wykonania takiej usługi w salonie urody nie jest wysoka. Również kupno kosmetyków i urządzenia do zdobienia paznokci hybrydą nie jest kosztowne.

Na czym polega metoda hybrydowa zdobienia paznokci?

Do manicure hybrydowego używa się specjalnych lakierów i żelu światłoutwardzalnego, który jest nakładany na końcu. Dodatkowo niezbędna jest lampa UV, która utwardza poszczególne warstwy. Paznokcie należy najpierw przygotować do nałożenia lakieru.

Na początku usuwa się skórki. Należy robić to delikatnie, aby się nie zranić. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki. Należy także pilniczkiem nadać odpowiedni kształt paznokciom. Przed nałożeniem bazy trzeba płytkę odtłuścić i pozbyć się pyłków. Baza musi być utwardzona pod lampą. Następnie nakłada się lakier dwukrotnie, ale każdą warstwę także się utwardza. Na sam koniec nakłada się top i wsuwa paznokcie pod lampę. Całość zajmuje kilkanaście minut, a paznokcie prezentują się doskonale.

Jak zmyć hybrydowy manicure?

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest szybka i efektowna. Można udać się do salonu kosmetycznego lub zrobić manicure samodzielnie w domu. W drugim wypadku należy używać dobrej jakości produktów, aby efekt utrzymał się dłużej.

Jeśli chodzi o zmywanie hybrydy, to nie jest to proste zadanie. Najlepszy jest aceton, który jest jednak dość silny i może podrażnić błony śluzowe. Osoby niedoświadczone powinny udać się do doświadczonej kosmetyczki. Oprócz acetonu używa się bloczku polerskiego, którym ściąga się lakier. Należy jednak robić to bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić płytki paznokcia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.