Blockchain to technologia, która to przed wieloma przedsiębiorcami, inwestorami, otworzyła zupełnie nowe możliwości. Nic więc dziwnego, że blockchain product development znalazł się w obiekcie zainteresowania tak wielu osób.

Projekt blockchain

Blockchain oznacza tylko i wyłącznie łańcuch bloków. Ale jest to taki łańcuch, który może być wykorzystany w świecie wirtualnym, m.in. na rynku kryptowalut, w branży nieruchomości, ubezpieczeń, itd. Blockchain design pokazał, że dzięki temu można osiągnąć naprawdę dużo. Co więcej, cały łańcuch może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Aczkolwiek, trzeba w tej kwestii zdać się na osoby, które faktycznie znają się na tym zagadnieniu. Do ich grona zaliczyć można m.in. firmę 10Clouds.

Własna kryptowaluta

Jeżeli mówić o własnym blockchain, to najlepszym przykładem może okazać się kryptowaluta. Dlaczego? Bo to właśnie w tym miejscu najczęściej wykorzystywana jest technologia blockchain. Blockchain designer może pomóc stworzyć krypto monetę lub token, której to protokół opiera się na blockchain. 

Warto przy tym nadmienić, że nigdy nie można stawiać kryptomonet i tokenów w jednej linii. Dlaczego? Ponieważ są to dwie odmienne od siebie rzeczy. Moneta działa we własnej sieci blockchain, a token można zbudować na istniejących blockchainach. Jeżeli ktoś miałby wskazać jeszcze inne różnice, to powinien pamiętać również o tym, że tokeny są proste, jeżeli chodzi o proces tworzenia. Używa się do tego narzędzi i kodu open-source. Z kolei krypto monety to już zdecydowanie bardziej zawiły temat, który wymaga odpowiedniej wiedzy i znajomości specyfiki. 

Tworzenie kryptomonet opartych na blockchain

Własny blockchain design wymaga nie lada zaangażowania. Zanim jednak do tego dojdzie, należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych kwestii. Otóż trzeba wiedzieć, jaka jest użyteczność własnej kryptowaluty. Ktoś może zażyczyć sobie klucza będącego dostępem do poszczególnych usług. Są inwestorzy, którzy będą chcieli mieć po prostu dobre aktywa finansowe. Nie można również zapomnieć o obowiązujących przepisach prawa. W szczególności, jeżeli chodzi o poszczególne kraje. Czy własna kryptowaluta działa w oparciu o przepisy prawa? Jeżeli ktoś zamierza udostępnić wirtualną monetę dalej, w świecie, również musi sprawdzić przepisy, które dla wielu krajów, mogą się znacząco różnić. Dopiero po dostosowaniu do odpowiednich przepisów, można pomyśleć o własnej kryptowalucie.

 

Comments are closed.

zobacz https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ Stół industrialny dębowy do salonu