Biżuteria, jaką są pierścionki zaręczynowe, powinna odznaczać się wysoką jakością, jak również doskonałą prezencją wykonania. Współcześnie projektanci i jubilerzy dają możliwość wyboru pierścionka z szerokiej gamy produktów. Pierścionki różnią się próbami i kolorem złota, jak również wykorzystanymi kamieniami szlachetnymi. 

Złoty pierścionek – jaka próba złota okaże się najlepsza?

Przymierzając się do kupna pierścionka zaręczynowego, trzeba wiedzieć, że obecnie biżuteria taka tworzona jest przede wszystkim ze złota. Istotna jest jego próba – próba określa procentowy udział czystego złota w stopie. Jubilerzy zaproponują różne stopy, jednak najbardziej rekomendowanym jest stop 585, w którym złoto stanowi 58,5% wagi. Taki stop posiada najlepszy stosunek jakości do wartości. Przyglądając się ofertom topowych sklepów, takich jak savicki.pl, zauważyć można też, że złoto dostępne jest w kilku kolorach – klasycznym żółtym, ale również białym, różowym, a nawet… czarnym! Taka biżuteria bez wątpienia będzie się wyróżniać i sprawi, że jej właścicielka będzie cieszyć się takim dodatkiem każdego dnia. 

Pierścionki z kamieniami szlachetnymi – jaki wybrać?

Diamenty to bez wątpienia najczęściej wybierane kamienie, kiedy kupowany jest pierścionek zaręczynowy – diamenty wyróżniają się wyjątkowym blaskiem, ponadprzeciętną trwałością, ponadczasową elegancją. Wybierając pierścionek z diamentem, zwracajmy uwagę na ilość karatów, ale też czystość i jakość kamienia. Alternatywą dla diamentów są zielone szmaragdy, błękitne szafiry i tanzanity oraz ogniste rubiny. Szukając idealnego kamienia szlachetnego, warto kierować się nie tylko jego barwą, ale również skalą Mohsa – określa ona twardość kamienia i jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Comments are closed.