Palmy zachwycają swoim wyglądem i kojarzą się z ciepłymi krajami oraz z wakacjami. Nic więc dziwnego, że wiele osób chciałoby posiadać właśnie tę roślinę w swoim ogrodzie. Na szczęście jest to możliwe.

Jaka palma poradzi sobie w polskim klimacie?

Wiadomo, że palmy rosną naturalnie w krajach, które charakteryzują się ciepłym klimatem. Z tego powodu nie każdy gatunek przyjmie się w naszym kraju i należy mieć tego świadomość. Jeżeli chcemy zainwestować w palmy, to powinniśmy wiedzieć, które z tych roślin będą nam pięknie rosły.

Wszystkie palmy wyglądają cudownie, ale nie możemy jedynie patrzeć na ich wygląd. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, to najlepiej porozmawiać z osobą, która już ma doświadczenie w tym temacie. Oczywiście w sieci znajdziemy też wiele interesujących informacji, które mogą nam pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

Palma mrozoodporna

W naszych warunkach klimatycznych zaaklimatyzuje się jedynie palma, która poradzi sobie z niską temperaturą. Warto zainteresować się takim gatunkiem jak trachycarpus fortunei, która nieźle sobie radzi z minusowymi temperaturami. Ten gatunek palmy przyjął się dobrze w wielu krajach europejskich i nie tylko. Dobrze radzi sobie z temperaturą do minus 17 stopni, ale oczywiście trzeba pamiętać o to, żeby dbać o nią w odpowiedni sposób. Przy większych mrozach należy ją przenieść do pomieszczenia, które ochroni ją przed mrozami.

Palma w ogrodzie czy na tarasie?

Palmy mrozoodporne coraz częściej możemy spotkać w naszych ogrodach. Jednak ta roślina równie dobrze zaaklimatyzuje się na każdym tarasie i może stać się jego wyjątkową ozdobą. Posiadanie palmy na tarasie staje się popularne, ponieważ dzięki tej roślinie tworzymy miejsce charakteryzujące się wyjątkowym nastrojem. Jeżeli na tarasie znajduje się palma, to z całą pewności częściej i z większą przyjemnością będziemy na nim spędzać czas. W takim miejscu odpoczniemy od codziennych obowiązków i możemy się zrelaksować samym widokiem pięknej palmy.

Gdzie kupić palmę?

W przeszłości trzeba było wiele czasu poświęcić na to, żeby kupić palmę w naszym kraju. Dzisiaj jednak jest wiele miejsc, które specjalizują się w sprzedaży tych roślin. Czasami nawet w popularnych sklepach dyskontowych można znaleźć ciekawą palmę, która ma szansę zaaklimatyzować się w naszych warunkach klimatycznych. Warto jednak kupować te rośliny u osób, które znają się na ich pielęgnacji i będą potrafiły nam doradzić. Trzeba bowiem wiedzieć w jaki sposób dbać o tę roślinę, żeby móc podziwiać jej piękno.

Więcej informacji znajdziesz na stronie trachycarpus fortunei.

Comments are closed.