Tak, okna plastikowe zdecydowanie wygrywają, jeżeli chodzi o popularność. Nie można jednak zapomnieć o tym, że do wyboru są również okna drewniane. Ciekawa estetyka i nawiązanie do natury sprawia, że wielu klientów chętnie spogląda w ich stronę. Okna drewniane czy plastikowe okażą się lepszym wyborem?

Okna drewniane czy plastikowe – dominacja na rynku

Na samym początku należałoby wspomnieć o tym, że to okna plastikowe dominują, jeśli chodzi o produkcję. Wpływ ma na to niejako cena. Okna drewniane są zdecydowanie droższe, dlatego tak mało osób decyduje się na to, aby je wybrać. Chociaż należałoby wspomnieć o tym, że jeżeli chodzi o stolarkę okienną, to nie cena powinna być czynnikiem decydującym. Pod uwagę należy wziąć chociażby wykonanie, czy też parametry techniczne, a nie cenę. W tego typu tematach taniej wcale nie musi oznaczać lepiej. Z drugiej strony – okna plastikowe cieszą się dobrymi parametrami technicznymi. Jak więc widać – podjęcie ostatecznej decyzji wcale nie jest takie łatwe.

Cechy wspólne

Okna drewniane czy plastikowe – należy wiedzieć, że okna (niezależnie od ich profilii) łączy wiele cech wspólnych. Wynika to z tego, że obowiązują pewne przepisy budowlane, które wręcz wymuszają na producentach okien dopasowanie się do nich. Dlatego też można śmiało powiedzieć, że okna drewniane i okna plastikowe będą miały wiele cech wspólnych. Czasem jest to tylko decyzja odnosząca się do tego, czy ktoś wybiera naturę, czy woli tworzywo sztuczne, świetnie dopasowujące się do elewacji poszczególnych budynków. 

Comments are closed.