Nieodłączną częścią przydomowej przestrzeni jest oświetlenie. W ogrodzie możliwość wykorzystania klasycznych, zasilanych elektrycznie lamp jest mocno ograniczona. W jaki sposób oświetlić taras, aby uniknąć zagrożenia i uzyskać doskonały efekt wizualny? Sprawdź nasze propozycje!

Lampy solarne – funkcjonalnie i ekologicznie

Na tarasach, w altanach, na balkonach i bezpośrednio na trawniku przed domem celująco zdają egzamin lampiony solarne. Przy pomocy niewielkich, przenośnych lampek oświetlisz każdy zakamarek – strefę wypoczynkową, ścieżki, wejście do domu, kompozycje roślinne, elementy małej architektury… Lampki solarne zasilane są tym, czego na zewnątrz jest pod dostatkiem – słońcem. Nowoczesne modele, takie jak lampki prezentowane na stronie gardenspace.pl, mogą być dodatkowo ładowane przy pomocy kabla USB-C. Dzięki regulacji intensywności strumienia światła możesz odpoczywać w kojącym, romantycznym półmroku lub pełnym świetle.

Rattanowe lampiony

Plecione, ażurowe lampiony z rattanu wyposażone w świece harmonijnie dopełnią każdej zewnętrznej kompozycji. Szczególnie mile widziane są w ogrodach zaprojektowanych w stylu boho, rustykalnym, śródziemnomorskim. Lekkie lampiony subtelnie rozświetlą wieczorny mrok, kształtując intymny klimat. 

Paleniska gazowe

Ciekawym sposobem na rozświetlenie wieczornego mroku i stworzenie na tarasie romantycznego nastroju sprzyjającego rozmowom pod rozgwieżdżonym niebem jest ustawienie na tarasie paleniska gazowego – efektownego urządzenia dającego efekt ogniska. Zasilane gazem paleniska nie wytwarzają dymu ani iskier, a ich użytkownie jest w pełni bezpieczne. 

Comments are closed.