Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Coraz więcej osób wybiera właśnie tą metodę inwestując swoje pieniądze, które w przyszłości z pewnością się zwrócą. Wydawanie pieniędzy na klasyczne metody depilacji mechanicznej również kosztują – a doliczyć trzeba kremy łagodzące i pianki do golenia. Dodatkowo po przebytej sesji depilacji laserem w przyszłości oszczędza się czas i nerwy. Każdy chyba choć raz boleśnie zaciął się podczas golenia i wie jak irytujący ból to sprawia.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Cały proces depilacji laserowej rozpoczyna się od dokładnie przeprowadzonej ankiety. Profesjonalna osoba wie, że należy wypytać o wiele kwestii aby nie spowodować krzywdy swojemu klientowi. W takim wywiadzie mogą znaleźć się pytania o obecność chorób skóry, cukrzycy, ciąży czy przyjmowania specjalistycznych leków. Dodatkowo osoba przeprowadzająca ankietę informuje klienta o postępowaniu, które zawiera punkty jak zaprzestanie golenia się na kilka tygodniu przed zabiegiem, oszczędzanie skóry w kontekście ekspozycji na promienie słoneczne czy zakaz stosowania peelingów, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę. Następnie umawia się na określone terminy sesji.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lublin/

Sama depilacja laserowa trwa najczęściej kilkanaście minut i dla większości klientów jest procesem bezbolesnym. Jednak u niektórych z nich można zaobserwować skutki uboczne w postaci zaczerwienienia i obrzęków. Jest to oczywiście nieprzyjemne, jednak ze względu na najnowszej jakości lasery zdarza się coraz rzadziej. 

Proces opiera się o naświetlanie miejsca laserem, który emituje wiązkę światła o długości fali ustawionej przez operatora. Jest ona zależna od indywidualnych cech takich jak karnacja skóry i jasność włosów. Melanina pod wpływem światła nagrzewa się, a ta podwyższona temperatura niszczy cebulkę włosa, która w przyszłości już nie będzie produkować włosów. 

Depilacja laserowa Lublin

Warto udać się na zabiegi do najlepszych salonów w celu uzyskania wysokiej jakości świadczonych usług. Lublin jest miastem, w który można znaleźć dużo profesjonalnych salonów i z pewnością będzie się zadowolonym z ich usług.

Comments are closed.