Od kiedy tylko metoda hybrydowa zdobienia paznokci zawitała do salonów kosmetycznych, kobiety dla niej oszalały. Niektóre panie wykonują ją stale, inne decydują się na to raz na jakiś czas, na przykład przed ważnymi wyjściami. Jeszcze inne zastanawiają się, czy warto się na to zdecydować.

Co warto wiedzieć?

By być w pełni zadowoloną z tego rodzaju stylizacji, warto dowiedzieć się podstawowych szczegółów na jej temat. Istnieje bowiem wiele mitów, które są stale powielane.

Po pierwsze, metoda hybrydowa zdobienia paznokci nie daje tak dużej trwałości, jak to się często mówi. Nierzadko wskazuje się, że zdobione w ten sposób paznokcie zachowują nienaganny wygląd przez kilka tygodni, podczas gdy zwykle nie jest to dłużej niż dwa tygodnie.

Poza tym metoda ta wcale nie jest tak nieszkodliwa, jak się wydaje. Kontakt z chemią, z której wykonane są lakiery, może wysuszać płytki. Jeszcze bardziej szkodliwe jest jednak szlifowanie, mające na celu zmatowienie płytki, by była bardziej przyczepna. Jeśli zabieg ten wykonuje się często, płytka może stać się cienka i słaba.

Kwestia trwałości – indywidualna

Dobrze wykonane hybrydy powinny nienagannie wyglądać przez dłuższy czas, ale tak naprawdę zawsze może zdarzyć się, że na przykład lakier z jednej płytki odpadnie – wówczas kosmetyczna dokona bezpłatnych poprawek.

Poza tym warto wiedzieć, że hybrydowe paznokcie wyglądają dobrze tylko do czasu pojawienia się widocznego odrostu paznokci, zaś tempo wzrostu płytek jest kwestią bardzo indywidualną. Jeśli komuś szybko rosną paznokcie, musi liczyć się z tym, że już po zaledwie paru dniach jego dłonie nie będą już wyglądać tak ładnie jak tuż po wykonaniu zabiegu.

Kształt płytki wpływa zaś na trwałość powłoki. Jeśli jest ona mocno wygięta, lakier może utrzymywać się krócej i nic nie da się na to poradzić. Znane są nawet przypadki osób, na szczęście rzadkie, które praktycznie od razu czy na drugi dzień po wykonaniu hybryd czy żeli zmuszone są je zdjąć, gdyż powłoki ścierają się lub odpryskują.

Nie taka bezpieczna

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci ma niewątpliwie wiele zalet, przede wszystkim tę, że dzięki niej dłonie mogą wyglądać naprawdę pięknie i można cieszyć się idealnym manicure dłuższy czas. Z tego powodu wiele kobiet nie zamierza rozstawać się z tego rodzaju stylizacją i wykonuje ją stale.

W takich przypadkach jednak trzeba liczyć się ze znacznym osłabieniem płytki – wszak musi być ona matowiona, a więc szlifowana, przy każdym zabiegu. Należy więc przygotować się na to, że gdy po długim czasie zechce się zrezygnować z płytek, stan paznokci będzie opłakany.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Comments are closed.