Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale wiele osób wykorzystuje buty jeździeckie również do noszenia na co dzień. To fakt, że stanowią one modny dodatek do stylizacji. Niezależnie od tego, gdzie się je nosi, warto wiedzieć, w jaki sposób dba się o tego rodzaju buty.

Zaimpregnowane buty jeździeckie

Oficerki, długie buty do jazdy konnej, mają bogatą przeszłość historyczną. Nie ma jednak co wracać do tego, co wydarzyło się w przeszłości. Trzeba zająć się ich odpowiednią impregnacją, która powinna nastąpić zaraz po zakupie. Najlepiej jeszcze przed założeniem ich na jazdę. Do tego typu zadania należy wybrać odpowiednio dedykowaną pastę do butów. Potem warto pomyśleć o tym, aby oficerki rozchodzić w domu. Dzięki temu użytkownicy będą mieli pewność, że podczas jazdy nic ich nie będzie uwierało. Po każdej jeździe buty należy wytrzeć gąbką, szczotką, lub lekko wilgotną szmatką. Mokrych nie można chować do szafy. Długie buty do jazdy konnej należy odstawić do wysuszenia, w temperaturze pokojowej.

Jak dbać o sztyblety?

Krótkie buty jeździeckie, które należy nosić razem ze sztylpami. Również, po każdej jeździe należy pomyśleć o ich wyczyszczeniu z wszelkiego błota za pomocą lekko wilgotnej gąbki/ścierki. Co kilka dni należałoby sztyblety natłuścić tłuszczem do skór. Dzięki temu buty staną się jeszcze bardziej elastyczne, co ułatwi ich dopasowanie do nogi. Ani sztybletów, ani oficerek, nigdy nie powinno stawiać się w pobliżu kaloryferów. Po prostu lepiej postawić je w pokoju, gdzie jest ciepło, unikając bliskości klasycznych źródeł ciepła. 

Comments are closed.